Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Tosa - Toza

Daugelyje pasaulio šalių vienu ar kitu metu buvo žavimasi šunų kovomis. Toks metas buvo ir Japonijoje. Čia kovų taisyklės reikalavo, kad dalyviai būtų itin narsūs, eitų į ringą nesitraukdami ir neinkšdami. Siekiant išveisti tokią veislę ir atsirado Toza. Iš pradžių veislė buvo veisiama Kocio prefektūroje, kryžminant vietinius šikoku kovinius šunis su įvežtiniais mastifais, dogais, buldogais bei bulterjerais. Kadaise šie šunys buvo vadinami japonų mastifais. Nors dabar Japonijoje šunų kovos yra uždraustos, tačiau atokiuose šalies kaimeliuose jos vis dar nelegaliai teberengiamos. Kovose vis dar dalyvauja tozos – tylūs ir negailestingi varžovai. Šie šunys gali būti išties grėsmingi, tad juos būtina nuo mažens pratinti prie žmonių, kitų gyvūnų, mokyti paklusnumo. Kai kuriose šalyse ši veislė yra visai uždrausta.

Išvaizda

Tozos yra dideli, itin stiprūs, raumeningi, tvirtos sandaros šunys. Jų ūgis siekia 62-65 cm, o svoris net 89-90 kg.
Galva taip pat didelė, plati, su vidutinio ilgio, kvadratinės formos snukiu. Būdingas gana staigus perėjimas nuo viršugalvio link snukio. Nosies tiltas tiesus, o pati nosis didelė, juoda. Žandikauliai stiprūs, dantys dideli, sueinantys į žirklinį sąkandį. Akys gana nedidelės, tamsiai rudos spalvos. Jų išraiška itin ori, kilni. Plonos odos, nedidelės ausys laikomos nuleistos šalia skruostų.
Kaklas nepaprastai stiprus, raumeningas, turintis pagurklį. Nugara lygi, kaip ir visas kūnas raumeninga, stipri. Juosmuo platus, tvirtas. Strėnos šiek tiek išgaubtos. Krūtinė gili, erdvi, su elastingais šonkauliais.
Ilga uodega ties pagrindu mėsinga, plati, o į galą šiek tiek siaurėja. Kojos tiesios, ilgos, labai tvirtos ir raumeningos, su vos išlinkusiais kulnų sąnariais. Letenos didelės, su ne ką maženiais pirštais ir tvirtais nagais. Būdinga galinga ir energinga eisena.
Kailis trumpas, tvirtas ir tankus. Galimos jo spalvos: rusva, rauda ar pilkšvai juoda.

Būdas

Tozos yra tvirto būdo, labai narsūs ir ryžtingi šunys – ne veltui jie buvo itin vertinami šunų kovose. Įerzinti jie gali tapti tikrai nuožmiais žvėrimis, tačiau paprastai su žmogumi elgiasi pagarbiai, paklusniai. Žinoma, tam būtina ankstyva dresūra ir socializacija. Veislė dėl to visiškai netinkama nepatyrusiems šnų augintojams – tozoms reikia griežto, tvirto šeimininko.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu