Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Welsh Corgi Cardigan - Valų korgis kardiganas

Vieni mano, kad valų korgiai kardiganai į Didžiąją Britaniją buvo atgabenti keltų daugiau nei prieš 3000 metų. Kiti tiki, kad jie giminingi žemyniniams basetams, o į britų salas pateko tik prieš 1000 metų. XIX a. valų korgiai kardiganai buvo kryžminami su pembrukais, tad skirtumai tarp šių veislių gerokai sumažėjo.

Išvaizda

Valų korgiai kardiganai yra žemi, kresni šuneliai. Jų ūgis siekia 27-32 cm, o svoris – 11-17 kg. Galva turi būti proporcinga kūnui. Išraiška budri, tačiau draugiška, švelni. Akys vidutinio dydžio, gana toli viena nuo kitos įsodintos. Pageidaujamos tamsios spalvos akys, bet melsvai margo kailio savininkai gali turėti ir žydras ar skirtingų spalvų akis. Ausys didelės, prie pagrindo plačios, su užapvalintais galiukais ir yra laikomos pakeltos. Kaukolė tarp ausų gana plati ir plokščia. Skruostai plokšti. Nasrai šiek tiek siaurėjantys, apvalaini, bet ne buki. Nosis juoda – tik melsvai margo kailio šunų gali būti šviesesnė. Lūpos neatvėpusios, glotniai prigludusios prie žandikaulių. Dantys stiprūs, sueinantys į žirklinį sąkandį.
Kaklas gana ilgas, raumeningas. Nugara ilga, tvirta. Krūtinė plati, su iškiliais krūtinkauliais. Juosmuo trumpas, stiprus. Aiškiai išreikšta juosmens linija. Strėnos šiek tiek nuožulnėjančios.
Kojos trumpos, kresnos. Pėdos gana didelės, apvalios, šiek tiek pakreiptos į šonus. Žemai auganti uodega siekia žemiau kulkšnių. Ji laikoma nuleista, tačiau kai šuo labai džiaugiasi yra užriečiama, tačiau niekada aukščiau nugaros lygmens.
Kailis vidutinio ilgio, tankus, dvisluoksnis. Išorinis jo sluoksnis gana šiurkščios tekstūros, tiesus. Pavilnė trumpa, tanki ir minkšta. Ant uodegos kailis ilgesnis, puresnis, tad uodega primena lapės. Kailio spalva leidžiama bet kokia. Įprasta, kad ant kaklo, nasrų, krūtinės būtų baltos spalvos žymių.

Būdas

Valų korgiai kardiganai yra sumanūs, narsūs, tačiau ramūs ir prieraišūs šunys. Jie itin ištikimi savo šeimininkui ir jo šeimai. Gali kilti problemų tik tada, jei turite kitų augintinių – su jais šios veislės šunys gali nelabai sutarti. Vis dėlto nuo mažens socializuojant valų korgius kardiganus šios proeblemos pavyks išvengti. Šią veislę mokyti tvarkos ar naujų dalykų nėra sunku, nes valų korgiai kardiganai yra protingi ir linkę paklusti šunys. Jie džiaugiasi galėdami pasitarnauti šeimininkui ir taip padaryti jį laimingu. Šie nedideli šuneliai tinkamai išdresuoti gali tapti puikiais sargais, nes jie pasižymi budrumu – juk buvo išveisti būti galvijų varovais. Tiesa, dėl stipraus saugojimo instinkto valų korgiai kardiganai su nepažįstamaisiais gali elgtis kiek agrseyviai. Šią problemą taip pat gali išspręsti ankstyva socializacija.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu