Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Welsh Corgi Pembroke - Valų korgis pembrukas

Valų korgiai pembrukai yra sena britų veislė, egzistuojanti nuo X a. – seni dokumentai liudija, kad šie šunys Didžiojoje Britanijoje žinomi mažiausiai nuo 920 m. Pasakojama, kad į šią šalį valų korgiai pembrukai pateko kartu su flamandų audėjais, kuriuos į Angliją atsivežė karalius Henrikas I.
Valų korgiai pembrukai nepaprastai panašūs į švedų valhundus. Spėjama, kad vikingai iš savo stovyklaviečių Didžiojoje Britanijoje į Skandinaviją parsigabeno šio narsaus nediduko varovo protėvių. Iki pat XIX a. valų korgiai pembrukai buvo itin populiarūs šunys – juos naudojo galvijams į turgų varyti. Šiandien šios veislės keturkojai vis dar dirba pagal paskirtį, tačiau dauguma jų auginami tiesiog kaip šeimos draugai.

Išvaizda

Valų korgiai pembrukai yra žemi, vos 25-31 m ūgio ir 10-12 kg svorio, kresni šuneliai. Vis dėlto jie gana vikrūs, energingi. Svarbios kūno proporcijos – kūno ilgis turi būti gerokai didesnis už aukštį.
Galva itin išraiškinga, primenanti lapės. Išraiška protinga, smalsi, bet neklastinga. Snukutis nedidelis, dailus, smailėjantis. Akys vidutinio dydžio, ovalios ir kiek įkypos. Jų spalva turi būti ruda, deranti prie kailio. Akys apvestos tamsiai, pageidaujama – juodai, todėl atrodo ryškios ir ekspresyvios. Ausys stačios, standžios, vidutinio dydžio, su apskritais galiukais. Kaukolė tarp ausų gana plati ir plokščia. Nosis vidutinio dydžio, juoda. Lūpos tamsios, neatvėpusios. Sąkandis žirklinis.
Kaklas gana ilgas, šiek tiek išlenktas, dailiai įsiliejantis į pečių liniją. Nugara ilga, tiesi ir tvirta. Krūtinė plati. Juosmuo trumpas.
Kojos trumpos, kresnos, priekinės šiek tiek nukreiptos į vidų. Letenos gana didelės, ovalios, su šiek tiek atsikišusiais viduriniais dviem pirštais. Padai stiprūs, išlenkti. Nagai trumpi. Uodega trumpinama iki visiško minimumo, o kartais šuniukai jau gimsta trumpomis uodegomis.
Kailis vidutinio ilgio, šiurkščios tekstūros, tiesus, su tankia, trumpa pavilne. Ant kaklo ir užpakalinių kojų kailis šiek tiek ilgesnis, suformuojantis apykaklę ir „kelnes“. Galimos kailio spalvos yra šios: šviesiai rusva, rusva, raudonai ruda arba juoda su įrudžiu. Visi spalvų variantai gali būti pamarginti baltomis žymėmis.

Būdas

Valų korgiai pembrukai yra sumanūs, draugiški šunys, kurie visada stengiasi įtikti šeimininkui. Dėl jo jie pasiryžę padaryti bene bet ką. Šie šunys puikiai sutaria ne tik su suaugusiais, bet ir su vaikais. Kadangi yra labai energingi, valų korgiai pembrukai mėgsta žaisti, dūkti su mažaisiais šeimos nariais. Vis dėlto draugiškumą ši veislė demonstruoja ne kiekvienam, su nepažįstamaisiais jie nėra tokie draugiški, netgi atvirkščiai – gana atsargūs, į juos žiūri įtariai. Siekiant išvengti šios problemos, būtina veislės atstovus nuo mažens socializuoti.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu