Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

West Highland White Terrier - Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltieji terjerai atsirado XIX a. Škotijoje. Dėl jų kilmės kyla nesutarimų – vieni šaltiniai byloja, kad veislę sukūrė pulkininkas Edward Donald Malcolm iš Poltalloch šeimos, kiti teigia, kad veislės sukūrėjas buvo VIII-asis Argylo kunigaikštis (Campbell’ų klano vadas). Vis dėlto realiausias variantas būtų jų bendradarbiavimas. Vakarų Škotijos baltieji terjerai, dažnai vadinami tiesiog vestais, kilę iš kerno terjerų ir škotų terjerų, kurie kartais natūraliai atsivesdavo baltų šuniukų. Iki 1850 m. į veislės kraują nuolat buvo įvedama ir Bedlingtono bei Dandie Dinmont terjerų kraujo – buvo siekiama išgauti tam tikrus charakterio bruožus. Vėliau tokia praktika buvo sustabdyta.
Vestai išveisti mažų gyvūnų - triušių, voverių, pelių – medžioklei, tačiau medžiodavo ir stambesnius – lapes bei barsukus. Veislės paskirtis paaiškina ir baltą šių šunų kailį – medžiojant jis šviečia iš tolo, tad medžiotojai galėjo būti tikri, kad nesumaišys savo augintinio su laukiniu gyvūnu ir jo nenušaus.

Išvaizda

Vakarų Škotijos baltieji terjerai yra maži, harmoningų proporcijų kūno šuneliai. Idealus patinų ūgis yra 27 cm, o patelių – 25 cm.
Kūnui proporcingo dydžio galva, žiūrint iš priekio, turi būti apvalios formos. Toli viena nuo kitos esančios, migdolo formos akys yra vidutinio dydžio ir tamsiai rudos spalvos. Būdingas skvarbus, protingas žvilgsnis. Nedidelės, toli viena nuo kitos augančios ausys laikomos pakeltos. Kaukolė tarp ausų plati, šiek tiek išgaubta. Būdingas aiškiai išreikštas pakaktys. Buki, siaurėjantys nasrai šiek tiek trumpesni nei kaukolė. Žandikauliai turi būti tvirti, dantys dideli, stiprūs ir sueinantys į žirklinį sąkandį.
Raumeningas kaklas turi būti proporcingo kūnui ilgio. Viršutinė kūno dalis lygi ir plokščia. Krūtinė turi būti labai gili, siekianti žemiau alkūnių. Jusomuo trumpas, platus ir stiprus.
Gana trumpa, forma į morką panaši uodega laikoma džiugiai pakelta, tačiau niekada aukščiau nugaros lygio. Masyvių kaulų, raumeningos kojos gana trumpos ir tiesios. Priekinių kojų letenos didesnės nei užpakalinių, apvalios.
Dvisluoksnis kailis yra tiesus ir tvirtas. Jo ilgis – apie 5 cm. Labai svarbu, kad jis būtų baltos spalvos.

Būdas

Vakarų Škotijos baltieji terjerai yra gyvybingi, savimi labai pasitikintys šunys. Dažnai jie mėgsta pašėlioti – linkę vaikyti kates ar kitus smulkius gyvūnėlius. Jei norite to išvengti, pradėkite savo vestą auklėti dar nuo mažų dienų.
Veislė pasižymi draugiškumu ir pomėgiu bendrauti. Šie šunys labai mėgsta žaisti, tad puikiai sutaria su vaikais. Draugiškai elgiasi ir su nepažįstamaisiais, tačiau nepaisant to, vestai gali būti puikūs namų sargai.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu