Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Whippet - vipetas

Vipetai yra per šimtmečius tobulinta vengrų veislė, tačiau oficialiai ji pripažinta tik 1891 m. – pripažinimą suteikė Anglijos šunų klubas. Šios veislės šunys buvo išveisti smulkių gyvūnų medžioklei, tačiau šiandien jie pagal paskirtį naudojami retai, dažniau auginami tiesiog kaip namų šunys.

Išvaizda

Vipetai yra vidutinio dydžio, atletiški šunys. Jų ūgis 43-51 cm, svoris 12,5-13,5 kg. Šios veislės šunyse galia dera su gracija.
Galva nedidelė, siaura. Akys didelės, apvalios, tamsiai rudos ar net juodos spalvos. Ausys nedidelės, laikomos nuleistos. Kaukolė tarp ausų gana plati. Snukis ilgas ir tvirtas. Nosis juoda ar tamsiai ruda.
Kaklas ilgas, raumeningas, pečių link platėjantis. Nugara šiek tiek išlenkta. Krūtinė labai gili, siekianti alkūnes.
Uodega ilga, siekianti kulkšnis, siaurėjanti. Ji laikoma nuleista, tik kai šuo juda, pakeliamas pats galiukas, tačiau niekada aukščiau nugaros lygio. Priekinės kojos tiesios, tvirtų kaulų, stiprios. Užpakalinės kojos raumeningos, ilgos ir galingos. Letenos primena katės.
Kailis trumpas, prigludęs prie odos, tvirtos tekstūros. Priimtina bet kokia kailio spalva.

Būdas

Vipetai yra draugiška, švelnaus charakterio veislė. Nors yra labai energingi, namuose šie šunys elgiasi ramiai ir tyliai. Vis dėlto augindami šį šunį turėsite skirti daug laiko buvimui lauke, pasivaikščiojimams ir įvairioms treniruotėms. Dresuoti vipetus būtina švelniai, nes jie yra jautrūs šunys. Be to užsiėmimų su šiais šunimis metu būtina įvesti įvairovę, nes jiems viskas greitai pabosta. Galima prigalvoti įvairių žaidimų – juos vipetai itin mėgsta. Šie šunys puikiai sutaria su įvairaus amžiaus vaikais, tad galite leisti jiems kartu žaisti. Tiesa, vipetai nepakenčia šiurkštaus elgiasio ar erzinimo, tad išmokykite savo atžalą tinkamai bendrauti su augintiniu.
Nors yra itin draugiškos prigimties, su nepažįstamaisiais vipetai nėra linkę bendrauti. Su kitais šunimis sutaria, tačiau kates ar kitus smulkius gyvūnus linkę medžioti, tad kartu jų auginti nepavyks.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu